2017 m. spalio 5 d., ketvirtadienis

Naminiai burgeriai arba mėsainiai

Jautienos burgeriai

Tiek suaugusiųjų, tiek vaikų dažniausiai mėgstamas patiekalas - burgeriai:). Čia visai panašiai, kaip pica - galima dėti įvairių mėgstamų ingredientų. Bet šiandien gaminu tradicinius - iš maltos mėsos (tradiciškai yra maišoma jautiena su kiauliena, bet galima naudoti ir tokią, kokią turim), su įprastu padažu, agurkėliu, salotomis ir sūriu. Nors šiandien labai populiarūs ir vegetariški burgeriai, vieną iš jų teko jau bandyti ir jie laabai patiko, niekuo nenusileido "mėsiniams" burgeriams - tai lęšių burgeriai, rekomenduoju :).

PATARIMAI MĖSOS BURGERIUI:

1) Maltinių skoniui dažniausiai akcentuojama malta mėsa - kad ji būtų šviežia ir kokybiška. Visi kiti ingredientai suteiks tik papildomą prieskonį. Taigi jeigu tik yra galimybė, geriausia mėsą susimalti patiems namuose. Labiausiai maltiniams tinka mentė (mentės mėsa ne per kieta, o riebalų ir raumenų santykis puikiai tinkantis faršui). 

2) Mėsą paplotėliams pasiruošti naudinga kiek iš anksto, kad ši pastovėtų bent pusvalandį šaldytuve (šaldom paruoštą mėsą arba jau paruoštus paplotėlius) - taip skoniai geriau susigulės, paplotėliai bus tvirtesni, o dirbant su šaltu faršu jame geriau pasiskirsto riebalai. Bet jei nėra laiko, tai galima apsieiti ir be šio etapo.

3) Pagaminto faršo gniužulą galima kelioliką kartų patrankyti sviedžiant iš rankų į dubenį - kepami maltiniai bus tvirtesni. Tai dar aktualiau, jeigu gaminant maltinius nenaudojame kiaušinio, kuris iš esmės nėra būtinas. Kita vertus, faršo nereiktų perminkyti, nes mėsa gali pasidaryti per kieta.

4) Dabar dėl druskos. Kad mėsa būtų sultingesnė, galima maltinius druska apibarstyti tiek prieš kepant. O druskos kiekį patariama apskaičiuoti pagal taisyklę: vienas nubrauktas valgomasis šaukštas vienam kilogramui mėsos. Bet, žinoma, galima dėti ir pagal skonį arba net visai nedėti, jei mėsa kokybiška.

5) Formuoti reikėtų kiek didesnius maltinius, nes kepdami jei susitrauks. O iškepę turėtų gautis mėsainio bandelės dydžio. Suformavus vertėtų centre visiems įspausti įdubą - kepant kai trauksis,iškeps tolygesnis. Formuojame drėgnomis rankomis.

6) Įdomu paminėti vieną klaidą, kurią dažnai darome kepant kotletus - nereikėtų jų mentele spausti prie keptuvės idant jie gražiau skrustų. Taip išspausime iš mėsos sultis, tad maltiniai išsausės. Prispausti galima nebent iškart įdėjus į keptuvę, kol faršas dar visiškai žalias. 

7) Maltinius užtektų kepti po 2-3 min iš abiejų pusių. Arba 2-3 min iš vienos pusės, o iš kitos - kol pakankamai apkeps arba 4-5 min, kol pilnai iškeps. Daug nevartyti, nes praras sultis.

8) Sūrio riekeles uždedam ant kepančio maltinio likus kepti ~1 min. 

9) Iškepusius maltinius bent trumpam leidžiam pastovėti - taip mėsos sultys pasiskirstys viduje.

10) Bandeles apkepame sausoje keptuvėje. Padažu aptepame abi bandelės puses, apatinę storiau. 

11) Tradicinis padažas: pomidorų padažas + majonezas + garstyčios.

  ~4 maltiniams reikės:
🍔 ~300 g maltos jautienos
🍔 1 svogūno, smulkiai supjaustyto
🍔 1 kiaušinio
🍔 2 v.š. avižinių miltų arba džiuvėsėlių
🍔 1 a.š. pomidorų padažo
🍔 1 a.š. garstyčių
🍔 1 a.š. Vorčesterio padažo
🍔 druskos, pipirų
🍔 baziliko, čiobrelio

1. Į maltą jautieną sudedame smulkiai supjaustytą svogūną, įmušam kiaušinį, beriam avižinius miltus (galima tiesiog susimalti avižinius dribsnius) arba džiuvėsėlius, įdedam pomidorų padažo, garstyčių, Vorčesterio padažo, pabarstom druskos, pipirų, kitų mėgstamų prieskonių. Viską išmaišome, tik nepermaišome -  kitaip mėsa pasidarys kieta.

2. Formuojam paplotėlius kiek didesnius nei bandeles, nes kepdami jie šiek tiek susitrauks. Formuojant rankomis per daug nepriplojam, o viduryje pirštu galim įspausti skylutę - taip maltiniai kepdami iškils tolygiau.

3. Maltinius kepame gerai įkaitintoje keptuvėje po kelias minutes iš abiejų pusių, kol lengvai paruduos.

4. Kol maltiniai kepa, pašildome mėsainių bandeles - įkaitintoje keptuvėje išlydome šauktą sviesto. Jam išsilydžius sudedame bandeles prapjauta puse į apačią. Po kelių minučių dėliojame mėsainio ingredientus. 

5. Mėsainio sluoksniai: bandelės apatinė pusė --> pomidoras/marinuotas agurkėlis --> salotos ar kitos lapinės daržovės lapas --> padažas --> mėsos maltinis (galima dar padažo uždėti, ant maltinio arba viršutinės bandelės) --> galiausiai užvožiam antra bandelės puse. 

6. Padažą pasigaminame iš ~200 ml jogurto, smulkiai supjaustytų marinuotų agurkėlių, krapų, laiškinių svogūnų, druskos.

Skanaus!!

Naminiai burgeriai arba mėsainiai

 
Naminiai burgeriai arba mėsainiai

Naminiai burgeriai arba mėsainiai

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...